Przezskórna elektroliza EPTE

Przezskórna Elektroliza EPTE to doskonałe narzędzie terapeutyczne, doskonale odnajdujące się w walce z patologicznie zmienionymi ścięgnami, które z racji zmniejszonej aktywności metabolicznej od zawsze były wielkim wyzwaniem dla lekarzy i fizjoterapeutów.

Przezskórna elektroliza EPTE jest niezwykle skuteczną terapią wykorzystującą prąd galwaniczny o małym natężeniu, który przesyłamy na zmienione patologicznie ścięgno. Bezpośrednim aplikatorem w tym przypadku jest igła jaką stosuje się w trakcie zabiegów akupunktury. W miejscu w którym przepływa prąd dochodzi do procesu elektrolizy, zmieniającego biochemie komórkową i stymulującego procesy gojenia w tym syntezę kolagenu typu I.

Bezpośrednio po zabiegu w przeciągu 48 godzin, pacjent może czuć zaostrzenie objawów w postaci zwiększonej bolesności. Jest to jak najbardziej normalna reakcja, będąca skutkiem zainicjowanego stanu zapalnego, który jest niezbędny dla przebiegu właściwych procesów gojenia.

przezskórna eletroliza miesnia nadgrzebieniowego

Po upływie wspomnianych 2 dni, najczęściej zauważą się spadek bolesności i poprawę komfortu pacjenta. Bardzo ważnym elementem terapii jest wdrożenie treningu ekscentrycznego, mającego na celu w sposób efektywny stymulowanie przebudowy i modelowania tkanki. Trening musi być zróżnicowany i stopniowany jeśli chodzi o obciążenia.

Metoda Przezskórnej Elektrolizy  doskonale sprawdza się u osób, które były już leczone w różny sposób, ale efekty terapii nie były zadowalające.

Sama terapia pochodzi rodem z Hiszpanii i jest z powodzeniem stosowana, zarówno w sporcie zawodowym przez najlepsze klubu piłkarskie, jak i u pacjentów z typowymi urazami przeciążeniowymi.

przezskórna elektroliza Epte - nadgrzebieniowy

Schorzenia które można  leczyć za pomocą Przezskórnej Elektrolizy EPTE:

  • Ścięgno Achillesa
  • Więzadło właściwe rzepki
  • Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego
  • Łokieć tenisisty
  • Rozcięgno podeszwowe
  • Blizny w mięśniach po naderwaniu